عالی‌ترین مقام نظامی ایران : «نگران نباشید»

خبر مبارز Comments Off
عالی‌ترین مقام نظامی ایران : «نگران نباشید»

عالی‌ترین مقام نظامی ایران : «نگران نباشید»

ایسنا : انگیزه‌ها متفاوت است. در خوش‌بینانه‌ترین حالت، در گروه‌های فامیلی و دوستانه، آدم‌ها می‌خواهند به بقیه بگویند که به جای موضوعات عوامانه، دغدغه‌های جدی و مهمی را دنبال می‌کنند و کانال‌ها و صفحات اینستاگرامی هم با این کلیدواژه‌ها دنبال عضوگیری و لایک‌جمع‌کردن و کامنت‌گرفتن هستند. در نگاه بدبینانه هم بعضی‌ها مأموریت دارند که بازوی اجرایی عملیات روانی دشمن برای ترساندن مردم باشند که البته واکاوی این نگاه، نیازمند پژوهش دقیق و مستندات قوی است و نمی‌توان به راحتی در این‌باره حکم داد.

***

چراغ‌ها که روشن شد، از لابلای جمعیت چهره‌اش را شناختم. با لباس شخصی، بدون تشریفات و محافظ‌های تابلو، آمده بود شب قدر، چشم و دلی سبک کند. جلو رفتم، سلام کردم، سلام کرد، گفتم «ترامپ به مردم ایران گفته تروریست و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا هم گفته ماجرای فجیره زیر سر ایران بوده. چه می‌شود؟» محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دست روی شانه‌ام گذاشت و خندید و با آرامش گفت: «نگران نباش. آمریکا هیچ غلطی نمی‌کنه». بعد هم بعضی از مردم آمدند و بدون هیچ مانعی با آنها عکس یادگاری انداخت.

این فقط گوشه‌ای از تفاوت دنیای مجازی و حقیقی است. عالی‌ترین مقام نظامی ایران می‌گوید «نگران نباشید» اما شوهرعمه‌ها، شوهرخاله‌ها، دایی‌ها، زن‌دایی‌ها، عموها، عموزاده‌ها و … در گروه‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرامشان اعلام جنگ و نگرانی می‌کنند و حتی برخی از آنها اطلاعات ریز و جزئی از اقدامات دشمن می‌دهند؛ اطلاعاتی که خود آمریکا هم ندارد!

خلاصه این روزها باید خیلی بیشتر از قبل مراقب باشیم که مثل اهالی برره، اسیر دشمن فرضی نشویم.

Author

Back to Top