پذیرش و درمان ۷ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه

دسته‌بندی نشده Comments Off

پذیرش و درمان ۷ هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه گفت: بیمارستان های نیروی زمینی سپاه تاکنون قریب به هفت هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا را پذیرش و درمان کرده اند.

پذیرش و درمان 7 هزار بیمار کرونایی در بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی‌ نیروی زمینی سپاه سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه  درباره اقدامات انجام شده این نیرو برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: نیروی زمینی سپاه چندین بیمارستان سیار و ثابت را برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: نقاهتگاه ها و بیمارستانهای ثابت و سیار نیروی زمینی سپاه با قریب به 5 هزار تخت بستری پذیرای مبتلایان ویروس کرونا بوده اند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه 5 بیمارستان سیار و  9 بیمارستان ثابت نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا خدمت‌رسانی کردند ؛ تاکید کرد:  یازده نقاهتگاه نیروی زمینی سپاه با ظرفیت 2 هزار و 490 تخت بستری نیز پذیرای بهبودیافتگان ویروس کرونا بوده است تا دوران نقاهت خود را در این مراکز بگذرانند .

سردار پورجمشیدیان اضافه کرد: بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه تاکنون قریب به 7 هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا را پذیرش و درمان کرده اند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با تاکید بر نقش آفرینی هزاران نفر از کادر درمانی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا؛ عنوان کرد: کادر درمانی نیروی زمینی سپاه با همه توان با دانشگاه‌های علوم پزشکی مراکز استان نیز همکاری و هم افزایی داشته اند و این روند همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: بر اساس دستور فرمانده نیروی زمینی سپاه از آغاز ورود ویروس کرونا در کشور دوسوم های بیمارستانی برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص یافته است.

سردار پورجمشیدیان با اشاره به اهمیت عملیاتی نمودن خودروهای واکنش سریع برای نجات جان انسانهای در خطر وقوع ویروس کرونا؛  گفت : این اقدام از سوی نیروی زمینی سپاه به صورت تخصصی در حوزه‌های بهداشت درمان و جنگ نوین انجام شده است .

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در پایان با تاکید بر اهمیت وجود تخت‌های icu برای مقابله قدرتمند و یکپارچه با ویروس کرونا،  خاطرنشان کرد: نیروی زمینی سپاه در این زمینه 261 تخت آی سی یو را در سراسر کشور برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص داده است که تا کنون توانسته جان صدها نفر را نجات بدهد.

Author

Back to Top