رونمایی از ۱۵ سبد محصول گلوگاهی صنعت خودرو

ارز Comments Off

رونمایی از ۱۵ سبد محصول گلوگاهی صنعت خودرو

وزیر دفاع از ۱۵ سبد محصول مهم و گلوگاهی صنعت خودروی کشور رونمایی کرد.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ امیر حاتمی وزیر دفاع  در بازدید از نمایشگاه بومی سازی قطعات الکترونیکی و میکرو الکترونیکی شرکت صنایع الکترونیک ایران؛ طراحی و ساخت حدود 310 قطعه برای سامانه‌های مختلف راداری،ارتباطی،موشکی،هوایی و دریایی را در شرایط تحریم‌ها، اقدامی انقلابی و جهادی دانست.

رونمایی از ۱۵ سبد محصول گلوگاهی صنعت خودرو

رونمایی از ۱۵ سبد محصول گلوگاهی صنعت خودرو

امیر سرتیپ حاتمی در جریان این بازدید اظهار داشت: متخصصین جوان صنعت دفاعی با تکیه بر دانش بومی و ظرفیت‌های داخلی توانسته اند به توانایی ساخت و تولید پیچیده ترین دستاوردهای پیشرفته الکترونیکی و میکرو الکترونیکی حوزه دفاعی دست یابند.

وزیر دفاع افزود: دانشمندان ایرانی با همت بلند خود تهدیدهای حاصل از تحریم‌ها رابه فرصت تبدیل کردند و به لحاظ دانشی، فن آوری و اقتصادی توانستند با تولید این قطعات پیشرفته 140 میلیون دلار صرفه جویی ارزی را نصیب کشور کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح سپس از 15 سبد محصول مهم و گلوگاهی صنعت خودروی کشور رونمایی کرد.

امیر سرتیپ حاتمی تصریح کرد: از سرریز فناوری‌های پیشرفته حوزه دفاعی، 15 سبد محصول گلوگاهی که  مورد نیاز شدید خودرو سازان بود طی 2سال اخیر با صرفه جویی بیش از 60 میلیون دلار تولید و این قطعات مورد نیاز در تیراژ گسترده و پرحجم در اختیار صنعت خودرویی کشور قرار گرفت.

وی افزود:  با تشدید تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران و به تبع آن صنعت خودرویی کشور، شرکت‌های غربی از همکاری با خودروسازان سرباز زدند و تامین قطعات خاص خودرو، بخصوص قطعات حوزه الکترونیکی با مشکل مواجه شده بود.

امیر سرتیپ حاتمی اضافه کرد: بنا به درخواست خودرو سازان و با توجه به سیاست‌های ابلاغی، ظرفیت‌های دانشی و فناورانه صنعت دفاعی برای حل مشکل و مرتفع ساختن نیازهای ملی به کمک خودروسازان آمد و تا به امروز موفق شدیم با بهره گیری از توان شبکه همکار در بخش خصوصی کمک‌های شایان توجه‌ای را ارائه کنیم.

Author

Back to Top