وزیر دفاع: ۹۰ درصد تجهیزات دفاعی مان بومی است

خبر مبارز Comments Off

وزیر دفاع: ۹۰ درصد تجهیزات دفاعی مان بومی است

امیر حاتمی گفت: ۹۰ درصد تجهیزات دفاعی در داخل کشور تولید می‌شود.

امیر حاتمی

امیر حاتمی

امیر سرتیپ حاتمی در مراسم هشتمین همایش مسئولان و مدیران ارتباطات مردمی نیروهای مسلح که به میزبانی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره سردار پر افتخار سپاه اسلام و سیدالشهداء مقاومت، شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، همایش مسئولین ارتباطات مردمی نیروهای مسلح را فرصت مغتنمی در جهت ارائه خدمات به خانواده بزرگ نیروهای مسلح دانست.

امیر سرتیپ حاتمی با تبیین جایگاه مردمی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در قرون حاضر، اقتدار، عزت و شکوه انقلاب اسلامی در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب را به پشتوانه، حمایت و حضور در صحنه آحاد مردم دانست که تحت هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به سمت قله های پیشرفت در حرکت اند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح فلسفه وجودی مسئولین و مدیران در نظام اسلامی را خدمت صادقانه و عاشقانه به آحاد مردم با تمام همت و توان دانست و یادآور شد: مردم بزرگ ایران اسلامی در طول 41 سال اخیر به عینه ثابت کرده اند که قدردان خادمان واقعی خود در عرصه های مختلف مدیریتی بوده اند.

امیر سرتیپ حاتمی به حضور گسترده و میلیونی آحاد ملت بزرگ ایران در تشییع و بدرقه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: مردم ایران با این حضور معنادار و پر شور خود، پاسخ کوبنده ای به این رفتار جنون آمیز و جنایتکارانه آمریکایی ها دادند و به شیطان بزرگ فهماندند که ملت ایران اسلامی نسبت به سیاست های استکباری و تجاوزکارانه دولت آمریکا شدیدا نفرت داشته و به خوبی قدردان سربازان مدافع امنیت ملی خود هستند.

امیر سرتیپ حاتمی فلسفه ذاتی نزول دین الهی و رسالت انبیاء و اولیاء الهی(علیهم السلام) را خدمت، روشنگری و هدایت مردم دانست و تصریح کرد: تلاش در جهت رسیدگی به مشکلات، دغدغه و امور آحاد مردم از اولویت های مسئولین و مدیران کشور و اقدام ارزشی، خداپسندانه و مورد رضای خداوند متعال است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خدمت رسانی به آحاد کارکنان ایثارگر و جان بر کف نیروهای مسلح که ماموریت حفظ امنیت ملی و تمامیت ارضی و دستاورد های انقلاب اسلامی را برعهده دارند را بسیار باارزش و حائز اهمیت دانست و خاطر نشان ساخت: نقش راهبردی نیروهای مسلح در بستر سازی امنیت ملی زمینه ساز پیشرفت در سایه حوزه های اقتصادی، علمی، فرهنگی، اجتماعی است که از این حیث تولید، استقرار امنیت توسط نیروهای مسلح از اهمیت دوچندان برخوردار است.

امیر سرتیپ حاتمی انجام ماموریت نیروهای مسلح در حفظ و ارتقاء امنیت ملی را مبتنی بر دو مولفه ی  اساسی نیروی انسانی و تجهیزات راهبردی دانست که در این بین حفظ و رسیدگی به نیروی انسانی کارآمد، مجرب و مومن از اهمیت و جایگاه رفیعی برخوردار است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ماموریت ذاتی و قانونی وزارت دفاع را پشتیبانی از سازمانهای نیروهای مسلح اعم از ارتش جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی در جهت انجام ماموریت های خاص و ویژه ی حفظم نظم و امنیت دانست و تصریح کرد: از آنجا که نیروهای مسلح بهترین نیروی انسانی با انگیزه، آموزش دیده، مجرب، متعهد و متخصص را دراختیار دارند، از این حیث وظیفه و رسالت وزارت دفاع در خدمت رسانی به آحاد کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح دشوار تر خواهد بود.

وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح با غیر قابل مقایسه دانستن توانمندی های دفاعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه تجهیزات و نیروهای انسانی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب خاطر نشان ساخت: پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) در مجموع 31 سبد محصول نظامی درکشور تولید می گردید که آن هم با خطوط تولید وارداتی توسط کشور های خارجی به ثمر می نشست اما امروز به برکت دستاوردهای انقلاب اسلامی 90درصد نیازمندی های نیروهای مسلح در قالب 770 محصول در داخل کشور و توسط متخصصین و ودانشمندان صنعت دفاعی تولید و در اختیار نیروهای مسلح قرار می گیرد.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به موشک باران پایگاه نظامی آمریکایی ها در عین الاسد وشکستن هیبت وغرور آمریکایی ها در سطح جهان توسط رزمندگان سپاه پاسداران با موشک های ساخت متخصصین صنعت دفاعی افزود: با این سیلی سخت، توان موشکی و اراده قاطع فرماندهی را در پاسخ سریع و مقتدرانه به آمریکایی ها به اثبات رساندیم.

وزیر دفاع با اشاره به پیشرفت های بزرگ و خیره کننده صنعت دفاعی در طول 40 سال اخیر در حوزه های رزم زمینی، هوایی، دریایی، هوافضا، و پدافندی تصریح کرد؛ پس از صدور تدبیر حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای ( مدظله العالی) در باب اولویت داشتن موضوع پدافند هوایی  کشور؛ امروز متخصصین صنعت دفاعی توانسته اند در حوزه پدافندی به قابلیت ها و دستاوردهای فراوانی در سطوح مختلف برد کوتاه، متوسط و بلند دست یابند و از این حیث دست نیروهای مسلح برای هرگونه برخورد با متجاوزین به حریم مقدس ایران اسلامی باز است.

امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به تلاش ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع در اصلاح و ترمیم حقوق شاغلان و بازنشستگان نیروهای مسلح طی سال های اخیر گفت: تمام تلاش مجموعه نیروهای مسلح و فرماندهان عالیرتبه کاهش دغدغه معیشت و زندگی کارکنان و بازنشستگان است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به خدمات 2 سازمان زیر مجموعه وزارت دفاع- اتکا و سازمان تامین اجتماعی گفت: تصویب و افزایش ردیف طرح حکمت نیروهای مسلح در بودجه سال 98 ، افزایش و ترمیم حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح و ارائه خدمات درمانی مطلوب و در خور شأن کارکنان نیروهای مسلح با اختصاص مبالغ مناسب از جمله اقدامات و اولویت های وزارت دفاع در حوزه رسیدگی به معیشت نیروهای انسانی ارزشمندمان است.

Author

Back to Top