روایت جلالی از اقدامات سازمان پدافند غیرعامل برای مقابله با سلاح‌های نوین دشمن

خبر مبارز Comments Off

روایت جلالی از اقدامات سازمان پدافند غیرعامل برای مقابله با سلاح‌های نوین دشمن

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله گفت: اقدامات خوبی توسط سازمان پدافند غیرعامل برای مقابله با این نوع سلاح‌ها آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا جلالی فرمانده دانشگاه علوم پزشکی حضرت بقیة الله الاعظم(عج) صبح امروز در همایش ملی پدافند شیمیایی اظهار داشت: بسیاری از رزمندگان بواسطه بمباران‌های شیمیایی در جا به شهادت می‌رسیدند و یا عوارض آن بعدها در بدن رزمندگان نمایان می‌شد و باعث به شهادت رسیدن آنها می‌شد.

وی افزود: زمانی که ارتش صدام از سلاح‌های شیمیایی استفاده می‌کرد کشورهای غربی و شرقی در برابر این عمل آنها نه تنها سکوت می‌کردند بلکه ارتش صدام را هم به این نوع سلاح‌ها بیشتر تجهیز می‌کردند.

فرمانده دانشگاه علوم پزشکی حضرت بقیة الله الاعظم(عج) تصریح کرد: در دهه گذشته اقدامات خوبی توسط سازمان پدافند غیرعامل برای مقابله با این نوع سلاح‌ها آغاز شده است؛ به نحوی که امروز از آمادگی خوبی برای مقابله با سلاح‌های شیمیایی در کشور بوجود آمده و البته تا رسیدن به نقطه مطلوب همچنان فاصله داریم.

جلالی بیان کرد: بیمارستان حضرت بقیة الله(عج)، بیمارستان نیمه کاره‌ای بود که در اختیار بنیاد مستضعفان قرار داشت که با نامه امام خمینی(ره) در اختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برای معالجه مصدومان شیمیایی قرار گرفت؛ لذا امروز این بیمارستان دارای اورژانس مصدومان شیمیایی و‌ مصدومان ترومایی بوده و علاوه بر این به قطب مصدومان شیمیایی تبدیل شده است

Author

Back to Top