سردار حاجی‌زاده: تا چند سال آینده می‌توانیم به وضعیت ایده‌آل در خودروسازی برسیم

دسته‌بندی نشده Comments Off

سردار حاجی‌زاده: تا چند سال آینده می‌توانیم به وضعیت ایده‌آل در خودروسازی برسیم

سردار حاجی‌زاده: تا چند سال آینده می‌توانیم به وضعیت ایده‌آل در خودروسازی برسیم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: با سیاست حرکت پلکانی در صنعت خودروسازی می‌توانیم تا چند سال آینده به ایده‌آل خود برسیم.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری تسنیم، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه  در نشست راهبردی جهش تولید که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، در خصوص صنعت خودروسازی کشور گفت: فکر می‌کنم روی بخش تولید داخلی و بومی‌سازی در کشور اجماع وجود دارد و همه این مساله را قبول کرده‌ایم و باید از این مرحله عبور کنیم. نکته دومی که خیلی مهم است نقشه راه رسیدن به خودروسازی مطلوب است که حق مردم نیز هست.

وی با اشاره به یکی از دیدارهای فرماندهان سپاه با رهبر معظم انقلاب یادآور شد: در این دیدار رهبری به این نکته اشاره کردند که فرماندهان باید به دنبال تمرکز بر روی کارهای الویت‌دار باشند. حال ما می‌خواهیم جبران کاستی‌های 60 سال اخیر را انجام دهیم و با سیاست حرکت پلکانی در صنعت خودروسازی می‌توانیم تا چند سال آینده به ایده‌آل خود برسیم.

حاجی زاده با تاکید بر اینکه باید از وابستگی رها شویم، گفت: پس از گذراندن این مرحله می‌توانیم به مراحل کیفی‌سازی و ارزان‌سازی در صنعت خودرو نیز دست یابیم. محور اصلی اداره این کار وزارت صمت و مدیران خودروسازی هستند که باید پای کار بیایند و اگر این مسیر را درست انتخاب نکنیم به هدفمان نمی‌رسیم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان سخنان خود افزود: اگر کارهای قبلی با دانشگاه به نتیجه نرسیده است به خاطر طرف خودروساز است که اگر این مشکل حل شود خیلی سریع به نقطه‌ای که از خودرو ارزآوری و صادرات داشته باشیم، می‌رسیم.

Author

Back to Top