امیر نصیرزاده: پیشرفت‌های خوبی در حوزه پهپاد و مهماتِ هوشمند داشتیم

خبر مبارز Comments Off

امیر نصیرزاده: پیشرفت‌های خوبی در حوزه پهپاد و مهماتِ هوشمند داشتیم

امیر نصیرزاده: پیشرفت‌های خوبی در حوزه پهپاد و مهماتِ هوشمند داشتیم

فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر این که تلاش ما در راستای خودکفایی و تکیه به توانمندی بومی و داخلی است، گفت: اکنون با تمرکز در دو حوزه فناوری پهپاد و مهمات هوشمند، خوشبختانه پیشرفت‌های قابل توجهی کسب کرده‌ایم.

به گزارش حوزه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده، فرمانده نیروی هوایی ارتش در مراسم گرامیداشت 19 بهمن، روز نیروی هوایی، که در جمع فرماندهان، ‌اساتید و دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد برگزار شد ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و سالروز نیروی هوایی، گفت: روز گذشته افتخار بزرگی شامل حال ارتش و علی الخصوص نیروی هوایی شد و آن دیدار حضوری و جمعی با فرمانده معظم کل قوا بود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به حرکت کارکنان این نیرو در 19 بهمن 57 گفت: حرکت نیروی هوایی به سایر نهادها و قسمت ها جرأت داد که آنها نیز به انقلاب پیوسته و در این مسیر، پیروزی انقلاب را تسریع ببخشند.

وی تصریح کرد: اگر این حرکت نیروی هوایی و مجاهدت و ایثار کارکنان غیور آن نبود، پیروزی انقلاب با تاخیر و شاید خسارات بیشتر به وقوع می انجامید و از طرفی هم دشمنان به دنبال آن بودند تا با کمک نیروهای بیگانه دست به کودتا بزنند اما با پیوستن ارتش به انقلاب، در محاسبه خود دچار اشتباه شدند و از جایی که فکر نمی کردند ضربه خوردند.

سرتیپ نصیرزاده به مولفه هایی از جمله کار و تلاش، مرعوب دشمن نشدن، اعتماد و تکیه قلبی به خدا و مردمی و متدین بودن که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا است اشاره کرد و گفت: اگر این عوامل برترساز را که فرمانده معظم کل قوا بر آن تاکید دارند عمل کنیم موجب تولید قدرت خواهد شد و این تولید قدرت بویژه در بعد نظامی آن، سبب ایجاد و تولید امنیت می‌شود که بسیار ارزشمند است.

وی افزود: بهترین لحظه برای خلبانان نیروی هوایی آن زمانی است که با هواپیما بر بالای آسمان پرواز می کنند و می بینند که مردم کشور در آسایش و در امنیت هستند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: تلاش ما در راستای خودکفایی در نیروی هوایی و تکیه به توانمندی بومی و داخلی است و اکنون با تمرکز در دو حوزه فناوری پهپاد و همچنین مهمات هوشمند، خوشبختانه پیشرفت‌های قابل توجهی کسب کرده‌ایم که قطعا از عوامل برترساز ما در تولید قدرت خواهد بود.

درپایان ضمن تجلیل از فرزند شهید سرلشکر خلبان علیرضا بی‌طرف، از امیرسرتیپ دوم بازنشسته خلبان محمد اسماعیل پیروان، پیشکسوت نیروی هوایی تقدیر شد.

در ابتدای این مراسم نیز امیر سرتیپ حسین ولیوند زمانی فرمانده دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش ضمن خیر مقدم و تبریک روز نیروی هوایی الهی ارتش گفت: نقش نیروی هوایی در پیروزی انقلاب اسلامی بی بدیل است و پیوستن ارتش به انقلاب کار شگرف و بزرگی بود که مقدمه پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وی همچنین به حمایت های امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا از ارتش از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون اشاره کرد و گفت: ارتش به واسطه ایمان به خدا و اعتقاد راسخ خود در مسیر انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، موفق و سربلند بوده است و این وعده خداوند متعال است چرا که که خداوند متعال، سرپرست و پشتیبان اهل ایمان است.

Author

Back to Top