امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و ستاد راهیان نور

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و ستاد راهیان نور

خبر مبارز Comments Off

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و ستاد راهیان نور

تفاهم نامه همکاری با هدف توسعه همکاری و تعاملات اجرایی ، علمی، آموزشی، و پژوهشی بین ستاد مرکزی راهیان نور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح منعقد شد.

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و ستاد راهیان نور

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع تفاهم نامه همکاری با هدف توسعه همکاری و تعاملات اجرایی ، علمی، آموزشی، و پژوهشی بین ستاد مرکزی راهیان نور و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح منعقد شد.

امیر مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در این مراسم با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان هدف از اجرای این تفاهم نامه را توسعه همکاری و تعاملات اجرایی ، علمی، آموزشی، و پژوهشی  جهت استفاده از امکانات و توانمندی های علمی، سرمایه انسانی، فنی ، اطلاعاتی ، تجربه و تخصص سازمان جغرافیایی عنوان کرد.

رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح همکاری علمی، آموزشی ، پژوهشی و اجرایی در زمینه های مرتبط با ستاد اربعین و خدمات مکانی سازمان جغرافیایی، همکاری و هماهنگی در طراحی و تولید انواع نقشه مناطق عملیاتی  دفاع مقدس بر اساس نیاز ستاد مرکزی اربعین، تعیین نقاط مرزی منتهی به یادمان ها به منظور عدم عبور زائران از نوار مرزی به سرزمین های خاکی و آبی کشور های همسایه، ثبت جاده های منتهی به یادمان ها و نقاط حماسی دفاع مقدس درنقشه های عمومی و نظامی، چاپ نقشه ها و کتب دفاع مقدس و همکاری در طراحی و پیاده سازی سامانه تحت وب و mobile GIS در زمینه فعالیتهای مربوط به ستاد مرکزی و ارائه خدمات مکانی به کاربران را از موضوعات مورد توافق این تفاهم نامه بر شمرد.

وی دفاع مقدس را معدنی از معارف، تجارب اخلاقی و اعتقادی عنوان کرد و گفت: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) این معدن را باید کشف کرد.

امیر سرتیپ دوم فخری با بیان اینکه سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس نقش موثری را در حوزه اطلاعات مکانی ایفا کرد گفت: خدمت امروز سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در راستای تفاهم نامه با ستاد راهیان نور کشور در امتداد نقش این سازمان در دوران دفاع مقدس است.

سرتیپ دوم پاسدار نادر ادیبی رئیس ستاد راهیان نور کشور نیز در این مراسم اظهار داشت: دفاع مقدس به عنوان یکی از محوری‌ترین نقاط قوت در کشور است که امتداد آن می‌تواند باعث بروز نتایج مثبت در بخش‌های مختلف شود، لذا این میراث گرانبها باید حفاظت شود؛ چراکه پیروزی‌های گذشته و آینده کشور مرهون آن دوران و سختی‌هایی است که رزمندگان کشیدند.

وی ادامه داد: امروز با نگاهی به سیره رزمندگان و خانواده شهدا قطعا می‌توانیم ادامه‌دهنده راه آن‌ها باشیم و عزت امروز و سال‌های آتی با درس‌های برگرفته از دفاع مقدس بدست آمده و خواهد آمد. راهیان نور نیز در این زمینه فعال است و با نیرو‌هایی که در اختیار داریم، قادریم در کادرسازی و تربیت انسان‌های تراز انقلاب اسلامی نقش مهمی را ایفا کند.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور تصریح کرد: یکی از کار‌های مهم در پاسداشت دوران دفاع مقدس، برگزاری راهیان نور است و همه باید به این میراث توجه کنند. به همین دلیل سند ملی راهیان نور تدوین و با ابلاغ سرلشکر باقری اجرایی شد و براساس این سند، نقشه راهی برای حفاظت از این میراث بزرگ تهیه شده است. وزارت دفاع هم که نقش مهمی در پشتیبانی از نیرو‌های مسلح را دارد، به این موضوع تاکید داشته است و با جلساتی که در سازمان جفرافیایی نیرو‌های مسلح داشتیم، به این نتیجه رسیدیم تا تفاهمنامه‌ای بین راهیان نور و این سازمان صورت بگیرد.

سردار ادیبی گفت: این تفاهمنامه می‌تواند نقشه جامعی از راهیان نور را مشخص کند و امیدواریم همه نهاد‌ها ما را در موضوع راهیان نور کمک کنند چراکه جوانان ما به دنبال بهره‌گیری از تجارب دفاع مقدس هستند.

گفتنی است مدت این تفاهم نامه از تاریخ امضا و ابلاغ به مدت سه سال تعیین شده است که در صورت توافق طرفین قابل تمدید و تجدید نظر خواهد بود.

انتهای پیام/

Author

Back to Top