سفیر روسیه: دولت بایدن به اعمال فشار بر سوریه ادامه می‌دهد

خبر مبارز Comments Off

سفیر روسیه: دولت بایدن به اعمال فشار بر سوریه ادامه می‌دهد

سفیر روسیه: دولت بایدن به اعمال فشار بر سوریه ادامه می‌دهد

سفیر روسیه در سوریه معتقد است، اعمال فشارهای واشنگتن بر دمشق، در دولت جدید آمریکا هم ادامه خواهد یافت و حضور نظامیان آمریکایی در سوریه و اشغال غیرقانونی این کشور، همچنان ابزار اصلی واشنگتن برای این منظور است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “الکساندر افیموف” سفیر روسیه در جمهوری عربی سوریه امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد که دولت جدید ایالات متحده همچنان به اعمال فشار بر سوریه ادامه می‌دهد و بطور کلی، به احتمال زیاد راهکار واشنگتن در برخورد با دمشق در دوره ریاست جمهوری “جو بایدن” تغییری نخواهد کرد. وی یادآور شد که فعلاً زود است درباره طرح‌های دولت جدید آمریکا برای سوریه صحبت کرد.

سفیر روسیه در دمشق در مصاحبه‌ای اختصاصی با این خبرگزاری گفت: «البته این موضوعی جداگانه است که بعید به نظر می‌‌رسد خط‌‌مشی آمریکا در برخورد با مسائل سوریه قابل انتظار باشد. اعمال فشار بر مقامات دمشق، به احتمال زیاد در دوره بایدن همچنان ادامه خواهد یافت و حضور نیروهای نظامی آمریکایی در خاک سوریه، از این لحاظ – یکی از ابزارهای اصلی واشنگتن است و سیاستمداران آمریکایی بارها درباره آن صحبت کرده‌اند.»

افیموف با تأکید بر اینکه حضور نظامی آمریکا در خاک سوریه غیرقانونی بوده و باید متوقف شود، افزود: «اشغالگران آمریکایی نه تنها مانع از دست‌ یابی مقامات دمشق به منابع طبیعی کشورشان می‌شوند و من بارها این مسئله را مورد یادآوری قرار داده‌ام، بلکه مانع از بازگرداندن حاکمیت دولت قانونی این کشور بر تمامی مناطق سوریه است. علاوه بر این، حضور آمریکایی‌ها در سوریه باعث می‌شود تا دولت سوریه نتواند امنیت کشور خود را تأمین کند.»

سفیر روسیه ادامه داد: «هنوز نمی‌توان پیش بینی کرد که دولت جدید آمریکا چه برخوردی با مشکلات انسانی موجود در مناطق تحت کنترل نظامیان این کشور در منطقه التنف و اردوگاه الرکبان داشته باشد، ولی بعید است بتوان انتظار تغییرات اصولی در این رابطه را داشت، به‌خصوص آنکه تاکنون اقدام مثبتی در رابطه با سوریه صورت نگرفته است.»

Author

Back to Top