توافق همکاری‌های نظامی ایران و سوریه

دسته‌بندی نشده Comments Off

توافق همکاری‌های نظامی ایران و سوریه/ سرلشکر باقری: سامانه‌‌های پدافند هوایی سوریه را تقویت خواهیم کرد

وزیر دفاع سوریه و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توافقنامه همکاری‌های نظامی همه جانبه امضا کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری المیادین، «علی ایوب» وزیر دفاع سوریه و «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در زمینه گسترش‌‌ همکاری‌های نظامی همه جانبه توافقنامه‌ای امضا کردند.

سرلشکر باقری در این باره گفت: سامانه‌‌های پدافند هوایی سوریه را در چارچوب تحکیم همکاری‌های نظامی میان دو کشور، تقویت خواهیم کرد.

وی افزود: توافق امضا شده اراده و عزم ما را برای همکاری مشترک در زمینه مقابله با فشار‌های آمریکا تحکیم می‌بخشد.

سرلشکر باقری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ترکیه و تعهدات این کشور در نشست آستانه گفت: ترکیه در اجرای تعهدات خود در قبال تفاهمات آستانه در خصوص خارج کردن گرو‌ه‌های تروریستی از سوریه کمی تأخیر داشته است.

وی تصریح کرد: ترکیه باید بداند که حل هرگونه مشکلات امنیتی این کشور از طریق گفت‌وگو و تفاهم با طرف سوری امکانپذیر است.

باقری همچنین به حضور نیروهای آمریکایی در منطقه اشاره کرد و افزود: مردم و کشورهای منطقه از حضور آمریکا استقبال نمی‌کنند و پاسخ ما به یاوه‌گویی‌های آمریکا ادامه دارد.

در مقابل علی ایوب وزیر دفاع سوریه گفت: اگر دولت آمریکا می‌توانست ایران، سوریه و محور مقاومت را به زانو و سر تسلیم در بیاورد، لحظه‌ای هم درنگ نمی‌کرد.

ایوب  بر ادامه مقاومت در مقابل دشمنان تاکید کرد و افزود: هر چند بهای پایداری بالاتر برود با این حال، کمتر از هزینه تسلیم شدن است.

وی برمقابله با قانون آمریکایی ضد سوری موسوم به « قانون قیصر» تاکید کرد و گفت: قانون قیصر با سوری‌ها در تهیه غذا ، دارو  و قوت و غذای کودکانشان می جنگد و تلاش می‌کنیم با تبعات و پیامدهای این قانون مقابله کنیم.

وزیر دفاع سوریه رژیم صهیونیستی را شریک قوی (گروه‌های تروریستی) در جنگ علیه سوریه دانست و  در این باره گفت: اسرائیل شریک قوی در جنگ علیه سوریه است. گروه‌ها و باندهای تروریستی بخشی از تجاوزات اسرائیلی‌ها هستند.

این مقام بلندپایه دفاعی سوریه تاکید کرد که ارتش سوریه که از سال 2011 ایستادگی کرده و ساختار کشور را حفظ کرده بدون تردید پیروز (این نبرد) خواهد شد.

انتهای پیام/

Author

Back to Top