دریادار خانزادی: عدم نیاز به بیگانگان در حوزه ساخت و تولید تجهیزات صنعت دریایی

خبر مبارز Comments Off

دریادار خانزادی: عدم نیاز به بیگانگان در حوزه ساخت و تولید تجهیزات صنعت دریایی

 

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: جمهوری اسلامی ایران برای دنیا از لحاظ موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی اهمیت بسیاری دارد.

دریادار خانزادی

دریادار خانزادی

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آستانه 31 مرداد “روز صنعت دفاعی” در بازدید از  سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در شهر یزد اظهار داشت: مجموعه کارکنان صنایع دریایی وزارت دفاع مجموعه جوان، خوش فکر، خلاق و آینده‌داری هستند که قطعاً نقش خود را در رشد و بالندگی کشور در صنعت دریایی به خوبی ایفا کرده اند.

میر خانزادی با اشاره به مفهوم “امنیت” به عنوان یک موضوع بسیار پیچیده و با اهمیت در همه کشورها گفت: وظیفه اصلی برقراری امنیت برای انجام مجموعه گسترده‌ای از فعالیتهای اقتصادی و اجتماعی به عهده دولت‌هاست تا حدی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می‌فرمایند امنیت اگر نباشد تمامی دستاوردهای بشری دست‌نیافتنی است.

وی در همین موضوع اضافه کرد: اگر امنیت نباشد فعالیت‌های اقتصادی و توسعه های مرتبط با آن امکان پذیر نیست و زیرساخت‌های اجتماعی، مدنی و همه آن چیزی که یک کشور برای پیشرفت و ترقی و توسعه به آن نیازمند است دست نیافتنی می‌شود.

امیر خانزادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاورد های انقلاب اسلامی گفت: به برکت انقلاب اسلامی بیش از چهار دهه است که ملت ما طعم امنیت را در بالاترین سطح آن چشیدند و اگر نگاه به برخی از کشورهای همسایه و منطقه مانند سوریه، عراق، افغانستان و پاکستان داشته باشیم به خوبی می‌توانیم این مهم را دریابیم؛ کسانی که به این کشورها سفر کرده‌اند و یا مدتی در آنجا اقامت داشتند بعد از بازگشت به ایران ارزش امنیت کشورمان را به خوبی احساس می‌کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم در کشوری زندگی می‌کنیم که امنیت در آن در سطح بسیار بالایی بر قرار است و با وجود همه فشارها، تهدید ها و دشمنی های استکبار جهانی و ایادی آنها در منطقه کشور ما در امنیت بسیار خوبی قرار دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه با اشاره به ویژگی‌های منطقه غرب آسیا و اهمیت آن در سطح جهانی اظهار داشت:  جمهوری اسلامی ایران برای دنیا از لحاظ موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی اهمیت بسیاری دارد .

وی ادامه داد: ایران از لحاظ دسترسی به آب‌های آزاد موقعیت ویژه‌ای را دارد و به همین دلیل منطقه غرب آسیا و ایران همواره مورد توجه استکبار جهانی بوده است و این در حالی است که  از انقلاب دغدغه‌ای برای آن نداشتند زیرا تا پیش از انقلاب ایران همواره تحت تسلط استکبار جهانی بود اما با پیروزی انقلاب اسلامی همه چیز فرو می‌ریزد و آنها ایران را که یک جزیره ثبات برایشان بود از دست دادند.

دریادار خانزادی در ادامه با اشاره به توطئه‌های استکبار جهانی علیه ایران اسلامی گفت: استکبار جهانی از همان لحظات ابتدایی پیروزی انقلاب تلاش بسیاری کرد تا انقلاب را از مسیر اصلی خود دور کند و با ترور و تحمیل جنگ این هدف را دنبال می‌کردند اما به برکت رهبری مقتدر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نتوانستند در  ایستادگی ملت ایران خلل ایجاد کنند و بنابراین اساس  موفق نشدند به اهدافشان برسد.

دریادار خانزادی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص راهبردی بودن نیروی دریایی ارتش و اینکه باید نیروی دریایی در شان انقلاب اسلامی ساخته شود اظهار داشت: ساخت یک نیروی دریایی در تراز انقلاب اسلامی ابعاد متعددی دارد ، یکی از این ابعاد تولید تجهیزات است در این خصوص فرمانده معظم کل قوا همواره بر تولید تجهیزات در داخل کشور تاکید داشتند و دارند و بر همین اساس ساخت زیر دریایی های کلاس غدیر آغاز شد و سال گذشته زیردریایی کلاس متوسط فاتح با مجموعه‌ای از توانمندی ها در مجموعه صنایع دریایی کشور و به ویژه مجموعه صنایع دریایی وزارت دفاع با هدایت و مدیریت امیر دریادار رستگاری و نیروهای ارزشی و کارکنان جوان و آینده‌دار این سازمان رخ داد.

وی دستاوردهای استراتژیک و ویژه صنایع دریایی در سالهای اخیر را بسیار راهبردی و بازدارنده دانست و گفت: در بازدید امروز از این مجموعه شاهد پیشرفت‌های بسیاری بودیم که بیش از تصور ما بود و ما را با یک چهره جدید و توانایی‌های بالایی از مجموعه صنعت دریایی کشور آشنا کرد که این توانمندی ها  کشور را از بیگانگان در حوزه ساخت و تولید تجهیزات دریایی بی‌نیاز کرده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه تسلیحاتی که در مجموعه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تولید می‌شود  توانمندی  نیروی دریایی را دوچندان  کرده و همگان به این رشد و بالندگی اذعان دارند.

 

Author

Back to Top