کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب در وزارت دفاع افتتاح شد

خبر مبارز Comments Off

کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب در وزارت دفاع افتتاح شد

کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب در وزارت دفاع افتتاح شد

همزمان با دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع خط تولید انبوه موشک های دوش پرتاب پیشرفته پدافند هوایی افتتاح و کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب آغاز به کار کرد.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در مراسم افتتاح این خطوط تولید با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای صنعت دفاعی، تصریح کرد: تجربه 4 دهه عمر پر برکت نظام اسلامی به ما آموخته است که تنها راه پیشرفت و ترقی کشور و تحقق آرمان های والای انقلاب اسلامی قدرتمند شدن است و امروز نقش صنعت دفاعی در قدرت آفرینی، بازدارندگی و اقتدار دفاعی کشور تعیین کننده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: امروز راهی جز قوی شدن در همه ابعاد قدرت ملی پیش روی ملت بزرگ ایران اسلامی نیست و نیروهای مسلح نیز همچون حصاری مستحکم  برای استقرار و حفظ امنیت ایران اسلامی نقش آفرینی و مجاهدت می کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: صنعت دفاعی رکن اساسی و بلامنازع قدرت ملی است و خداوند متعال را شاکریم که با وجود جوانان متدین و متخصص ایران اسلامی در نیروهای مسلح و صنعت دفاعی، نیاز های دفاعی کشور تامین شده  واحتیاجی به خارج از کشور نیست.

وی با بیان اینکه  نیروهای مسلح  برای تهیه و ساخت نیازمندی های خود  بن بستی را پیش روی خود نمی بینند گفت: این خط تولید در واقع یکی از منحصر به فردترین خطوط تولید موشک های پدافند هوایی برد کوتاه در سطح منطقه است که با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و نوین در حوزه های لیزری، اپتیک، هدایت و کنترل می تواند  نیاز عملیاتی نیروهای مسلح را به خوبی برطرف نموده و در مقابل تهدیدات، سلاح ارزشمندی محسوب می شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد:  مجموعه ضدهوایی دوش پرتاب از مجموعه سلاح های پیشرفته ای است که در شرایط گوناگون تاکتیکی برای رزمندگان قابل بهره‌برداری است.

وی افزود:  این موشک‌ها در نسل های اولیه از کشورهای خارجی وارد می‌شد اما امروز نسل پیشرفته آن در برد حدود 5 کیلومتر و در انواع گوناگون برای مقابله با اهداف با سرعت های مختلف و در حالت های دور شونده و نزدیک شونده توانست در آزمایش های سطح پیشرفته با تعداد بسیار بالا مورد تست قرار بگیرد.

سرلشکر باقری با بیان فن‌آوری سنگین و پیشرفته این دوش پرتاب ها گفت:  در جهان تنها 3 یا 4  کشور توانایی تولید آن را دارند؛ اما امروز جمهوری اسلامی به طور کامل به این فناوری دست پیدا کرده و تمام قطعات آن  به طور کامل و با تیراژ بالا تولید می‌شود و به کرات مورد آزمایش گرم در صحنه های گوناگون قرار گرفته که می تواند در دفاع هوایی ارتفاع پست تا متوسط کاربرد داشته باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب را در ارتقاء قدرت رزم زمینی نیروهای مسلح حائز اهمیت دانست و خاطرنشان ساخت: افزایش برد و سرعت موشک های مورد استفاده در رزم زمینی از نیاز های نیروهای مسلح بود و  امروز بحمدالله سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع با آماده سازی زیرساخت های فناورانه لازم به خوبی توانست  با تولید سوخت جامد مرکب برای سلاح های رزم زمینی به ویژه موشک‌های زمین به زمین تاکتیکی، ضد زره و پدافند هوایی ارتفاع پست، دست نیروهای رزمنده را نسبت به گذشته بازتر نماید.

سرلشکر باقری با بیان اینکه  تمامی مراحل طراحی و ساخت تجهیزات مربوطه و مواد اولیه سوخت در داخل کشور تولید می شود گفت: در ابعاد گوناگون راکت‌های با حجم و قدرت اندک تا سنگین ترین موشک ها در این مجموعه سوخت تولید میشود که به حمدالله از ایمنی فوق العاده بالا و طراحی پیشرفته و از کیفیت فوق العاده عالی برخوردار است و این توفیق را به عزیزانم در وزارت دفاع و صنعت دفاعی که دانشمندان و زحمتکشان جوان آن به وجود آورنده ی این موضوع بودند تبریک عرض می کنیم و قطعاً این مجموعه در ارتقاء قدرت دفاعی کشورمان نقش ارزنده‌ای را دارد.

Author

Back to Top